V petek, 13. 10. 2023, smo bili ob 10. uri obveščeni, da je naša šola v plamenih in da naj mirno in počasi zapustimo učilnice.
Seveda je šlo samo za vajo, in sicer evakuacijo. Ker je mesec oktober mesec požarne varnosti, je prav, da se tudi mi pripravimo na neljube dogodke, ki nas lahko doletijo.
Tako smo z učenci in otroki iz vrtca zapustili šolske prostore in se na zbirnem mestu prešteli.
Potem so prišli gasilci s kamionom, ki so stavbo uspešno pogasili. Ker je ena od vzgojiteljic manjkala, so jo gasilci našli v jedilnici in jo rešili. Potem so si učenci ogledali gasilsko opremo v kamionu in gasili z vodo. Na koncu so nas povabili v gasilski dom, kjer so nas razveselili s pico. Mi pa smo jim za darilo podarili plakat z gasilsko mladino, ki ga bodo lahko obesili na steno.