VELIK USPEH MLADIH LIKOVNIKOV OŠ LITIJA

ŠPELA ŠKARJA – ZLATO in KRISTINA BUČAR – BRONASTO pod mentorstvom likovne pedagoginje MARIJE BREGAR HOSTNIK

 in

MATIJA DOBRAVEC – ZLATO, URH URBAS – BRONASTO PRIZNANJE z mentorico BARBARO KLANŠEK

DVE MEDNARODNI ZLATI IN DVE BRONASTI PRIZNANJI LIKOVNIKOM IZ OŠ LITIJA IN ENOTE S PRILAGOJENIM PROGRAMOM

V sredo,  8. maja 2019, je pri gradu Krumperk potekal mednarodni likovni EX TEMPORE  v organizaciji OŠ Jurija Vege Moravče. Sodelovalo je 28 šol in mentorjev iz Slovenije in 11 šol iz Latvije, Poljske, Švice, Avstrije, Rusije, Makedonije in Romunije.

IMG 20190508 120842     IMG 20190508 120539

Letošnja tema za ustvarjanje je bila kulturna dediščina. Motivi so bili domišljijski, vključeno je bilo vse v zvezi z gradovi, grajskim življenjem, skrivnostnim življenjem v jamah in ob njih. Tehnika je bila prosta, tako da so učenci lahko slikali, risali, lepili ali pa kombinirali tehnike med seboj.

 Med ustvarjanjem so vse dogajanje zabeležili fotografi in novinarji in so vidna na spletni strani OŠ Jurija Vege in na portalu Domžalec.si, kjer je novinar pripravil še 20 minutno reportažo.

 Med delom nas je obiskala tudi svetovalka za likovno umetnost iz Zavoda RS za šolstvo mag. Natalija Kocjančič.

 Likovna dela je ocenjevala tričlanska komisija po KRITERIJIH za OCENJEVANJE LIKOVNIH DEL po smernicah Zavoda za šolstvo RS, ki so dostopna tudi na spletni strani. Med 219 deli je bilo podeljenih 15 zlatih mednarodnih priznanj.

  IMG 20190610 134318     IMG 20190604 102603

 Zlato priznanje sta prejela Špela Škarja in Matija Dobravec. Bronasta pa Kristina Bučar in Urh Urbas iz OŠ Litija.

Čestitamo!

Na vrh