Naša šola tudi letos sodeluje v  "šolski shemi" Evropske unije s finančno podporo Evropske unije.

Namen tega ukrepa je spodbuditi trend porabe sadja in zelenjave in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih. Slednja namreč povečuje tveganje za nastanek številnih kroničnih nenalezljivih bolezni sodobnega časa.

Shemo šolskega sadja bomo na šoli začeli izvajati konec septembra. Sadje in zelenjavo bomo učencem ponudili 2-krat oz. 1-krat na mesec

v določenem obdobju in sicer ob torkih.

Sadje in zelenjavo bomo ponudili dodatno poleg redne šolske prehrane vsem učencem šole, brezplačno.

Več o SŠS si lahko preberete tukaj.

ANKETA

V okviru ukrepa ŠS Bo Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) skladno z ukrepom 9. člena Delegirane uredbe komisije (EU) 2017/40 izvajal vrednotenje učinkovitosti ŠS. Spremljati želijo spremembe stališč, znanj, prepričanj in vedenja učencev glede uživanja sadja in zelenjave in mleka in mlečnih izdelkov.

Za poročanje o učinkovitosti izvajanja ŠS na Evropsko komisijo bomo v tem šolskem letu izvedli anketiranje med učenci 4. 6. in 8. razredov A paralelke. Celotno anketo si lahko ogledate na spletnem naslovu (klikni  povezavo ).

Na vrh