Skoči na glavno vsebino

Drugi dan spletne mobilnosti se je odvijal v smereh, kot so zapisane v naslovu. Del slovenske ekipe se je odpravil v bližnji muzej, od koder so se v živo javljali ostalim udeležencem, drugi del slovenske ekipe pa je dogodke usmerjal in vodil iz šolske knjižnice. Novo pridobljeno znanje iz muzeja so prijatelji iz tujine takoj potrdili z reševanjem kviza.

 

Po muzeju je bil na vrsti obisk rudnika Sitarjevec: nekateri v živo, drugi preko spleta. Tudi ta drugi korak se je zaključil z reševanjem kviza. V obliki sodelovalnega dela seveda, da ne bo pomote.

Ko smo čakali, da se učenci s terena vrnejo nazaj v knjižnico, smo se pozabavali z vislicami. Iskali  smo naslove knjig v angleškem jeziku. Potem je sledilo še izčrpno poročanje s terena, odgovarjanje na vprašanja, dan pa smo zaključili z objavami na aplikaciji Padlet.

    

Dostopnost