V šolskem letu 2021/2022 že šestnajstič poteka nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture »Rastem s knjigo OŠ 2021« – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu«, ki ga izvaja Javna agencija za knjigo RS v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami, osnovnimi šolami s prilagojenim programom, zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in zamejskimi osnovnimi šolami.

Čas izvajanja projekta: november in december 2021
Sodelujoči učenci: 7. a, b, c
Kraj dogajanja: šolska in matična knjižnica
Vodja projekta: Jana Štojs
Medpredmetne povezave: šolsko novinarstvo, knjižničarski krožek, kulturne urice, etika in družba
Predvideno število ur: 15

Za šolsko leto 2021/2022 je bila izbrana knjiga pisatelja Vinka Moderndorferja Jaz sem Andrej. Vsak sedmošolec prejme izbrano knjigo ob letnem obisku matične knjižnice v Litiji. Obisk knjižnice vključuje spoznavanje knjižničnega informacijskega znanja, seznanjanje z najnovejšim mladinskim leposlovjem ter predstavitev avtorjev in knjige. Učenci bodo knjigo prebrali za domače branje, izdelali ppt predstavitve, posneli video prispevek, izvedli okroglo mizo, ogledali si bodo kratek predstavitveni film JAK.