Skoči na glavno vsebino

Dan smo tudi tokrat začeli s telovadbo in se po dobrem zajtrku odpravili na teren. Učenci iz skupine Skozi fotografski objektiv in učenci iz skupine Zaščitena območja ob morju so obiskali sečoveljske soline in se seznanili s pridobivanjem soli, spoznali zgodovino solinarstva ter opazovali živalske in rastlinske vrste na tem območju. Skupina poimenovana Razdalje, kalorije in srčni utrip se je s kolesi odpeljala do vhoda Fontanigge in opazovala ta zaščiten del krajinskega parka ob meji ter ob tem opravila meritev poti. Učenci iz skupine Gospodarski pomen morja pa so obiskali Izolo, kjer so si ogledali mandrač, ribarnico, muzej Izolana, ter se povzpeli na vrh zvonika cerkve sv. Mavra. Po kosilu so sledile delavnice, zvečer pa smo uživali ob ogledu filma. Preživeli smo krasen dan in ustvarili lepe spomine.

 

Dostopnost