Skoči na glavno vsebino

Učenci PPVI4 smo se skupaj z učiteljicama Sandro Rihter in Polono Baš Jere v mesecu juniju v okviru projekta Joga za face 2 pod okriljem društva Sožitje Litija in Šmartno odpravili na Dneve samostojnosti v Piran. Nanje smo se pripravljali celo leto, sami smo izbrali in rezervirali apartmaje, že pred odhodom smo naredili jedilnik, seznam živil in potrebščin ter seznam oblačil. Na spletu smo poiskali znamenitosti in zanimivosti v obalnih mestih in si izbrali tiste, ki so bile vredne ogleda. V torek, 6.6. ob osmi uri smo se odpravili na železniško postajo Litija, kupili karte ter se z vlakom odpeljali do Kopra. Z avtobusom smo nato odšli v Piran, kjer smo imeli rezervirana dva apartmaja. V dneh, ki smo jih preživeli na morju, smo kuhali, pospravljali, skrbeli za osebno higieno, si ogledovali morska mesta, se sproščali ob morju…. Skrbeli smo drug za drugega in se učili skupnega življenja ter medsebojnega prilagajanja. V četrtek smo se z avtobusom in vlakom odpravili domov. Naši dnevi v Piranu so uspeli v celoti, celo vreme nam je bilo naklonjeno. Verjamemo, da to niso bile naše zadnje skupne počitnice.

Sandra Rihter

 

.

Dostopnost