Skoči na glavno vsebino

Po programu za dneve dejavnosti za 4. razred smo v četrtek, 20. 4. 2023, izvedli 3. TEHNIŠKI DAN – Ekologija.

Četrtošolci so spoznali ,  kaj je ekologija in s katerimi temami se ukvarja. Ogledali so si krajše filme na temo ekologije. Nato so vsi iz stare embalaže izdelali  – v 4. a  rastlinski terarij, v 4. b razredu pa mini vrt, v katerega so dali zemljo in semena, ki so jih prinesli od doma. Posadili so svoje rastline. Pri delu so vsi zelo uživali. V naslednjih tednih bodo opazovali rast posajenih rastlin in beležili njihov napredek.

V drugem delu so obiskali čistilno napravo v Litiji.  Imeli so voden ogled po čistilni napravi in na preprost način so jim predstavili njeno delovanje. Učence so zelo prijazno sprejeli in jih pogostili s sokom in piškotki.

Nato so v razredu rešili eko kviz. Tehniški dan se jim je zdel zelo zanimiv in poučen.

 

Dostopnost