Skoči na glavno vsebino

V petek, 24. 9. 2021, je za učence 6., 7. in 8. razreda potekal kulturni dan na temo svetovni dan jezikov. Na pobudo Sveta Evrope vsako leto 26. septembra praznujemo evropski dan jezikov, ki pa smo ga za potrebe našega kulturnega dne razširili na različne jezike iz celega sveta. Učenci so spoznavali jezikovno in kulturno pestrost Evrope oz. celotnega sveta ter se pogovarjali o pomenu vseživljenjskega učenja jezikov. Šestošolci so na delavnicah raziskovali, kako se živali oglašajo v različnih jezikih (petelin namreč ne kikirika enako v vseh jezikih) ter pripravili plakate na temo SMS jezik. Sedmošolci so izdelali plakate z osnovnim besediščem v različnih jezikih ter se ukvarjali z anglizmi. Osmošolci pa so razvrščali evropske jezike v skupine, izdelali evropsko drevo jezikov ter spoznavali germanizme.

Dostopnost