Skoči na glavno vsebino

Mesec smo pričeli s pogovorom, preko ugank ter knjig na mesečno tematiko o človeškem telesu. Tako smo najprej naredili obrise svojih teles in ugotovili, da se med seboj razlikujemo že po velikosti. Na svoja telesa smo dnevno ali tedensko dopolnjevali manjkajoče dele organov, ki so pomembni za naše delovanje. Najbolj se je otrokom vtisnilo v spomin delovanje prebavil in izločal, zato smo na podlagi zanimanja pripravile tudi poskuse. Najprej smo izvedli poskus o delovanju izločal (ledvica), kasneje pa še poskus o delovanju pljuč. Ob tem so si lahko zelo nazorno predstavljali pospešeno in poenostavljeno delovanje le-teh. Pripravile smo tudi različne didaktične igre na omenjeno temo, in sicer: sestavljanke, spomin. Iz OŠ Litija smo si sposodile tudi skulpturo človeškega telesa, ki nam je še bolje predstavila prepletenost organov v človeškem telesu. Tako da se na tem mestu zahvaljujemo učiteljici biologije ge. Ljudmili Intihar. Konec meseca nas je obiskala tudi medicinska sestra Neja Perič in nam povedala še nekaj zanimivosti o delovanju človeškega telesa.  Mesec smo zaključili s pustnim rajanjem v športni dvorani na Polšniku, kjer je bila telovadnica preplavljena z množico različnih maškar.

Dostopnost