Spoštovani starši, drage učenke in učenci!

Brez lažne skromnosti lahko rečemo, da so mednarodne aktivnosti na Oš Litija postale skoraj stalnica. Za nami je že nekaj uspešno izvedenih in zaključenih projektov. Kot gostitelji smo se vedno izkazali v najboljši luči, kar pa brez pripravljenih srčnih družin, ki so v svoj dom za en teden sprejeli učence goste iz tujine, ne bi bilo možno.

V naš sedanji aktivni projekt Reading for life je vključenih pet evropskih šol: romunska, španska, norveška, portugalska in naša, slovenska. Izvedene so bile že mobilnosti v Romunijo, na Portugalsko in v Španijo, sedaj pa smo na vrsti mi, da se izkažemo kot gostitelji.

Da nam korona pošteno meša štrene, na tem mestu ne bi izgubljali besed. Pripravili se bomo v dobri veri, da bomo mobilnost lahko tudi izvedli.  V začetku novega koledarskega leta, natančneje od 31. 1. 2022 do 4. 2. 2022, bodo naši projektni prijatelji torej obiskali tudi OŠ Litija. Predvidevamo prihod 8 učiteljev in 20 učencev. Učenci so po tradiciji nastanjeni pri družinah, zato vas s tem prvim pismom sprašujemo, ali ste pripravljeni za teden dni v svoj dom sprejeti gosta učenca. Brez vaše pomoči nam te projektne dejavnosti ne bo uspelo izpeljati, zato vas iskreno nagovarjamo, da se naši prošnji odzovete, mi pa bomo poskrbeli, da bo vaše življenje v tem tednu čim manj oteženo. Na podlagi izkušenj si upamo trditi celo nasprotno: da bo teden kratek, iskriv in nepozaben.

Če ne verjamete nam, povprašajte starše, ki so se v vlogi gostiteljev že preizkusili, ali pa učence, ki so že imeli možnost preživeti teden na mobilnosti v tujini.

Prijazen pozdrav

Koordinatorica projekta Nevenka Mandelj                                                         Ravnatelj: Peter Strle

Izjavo o odločitvi, da postanete gostiteljska družina, učenci lahko dobijo v knjižnici ali pri učiteljicah slovenskega jezika.