24. 8. in 25. 8. 2023 se je skupina 38 učiteljev z ravnateljem udeležila izobraževalnega obiska na OŠ Nikole Tesle v Zagrebu. Obisk je bil izveden v okviru programa Erasmus+.

Na OŠ Nikole Tesla nas je sprejela in nagovorila ravnateljica Romana Ana Reščić, sledilo je predavanje

• Petre Šelebaj (obrnjena učilnica/flipped classroom),
  • Tihane Vranković Skoko (hrvaški šolski sistem),
  • Stelle Manojlović (učenci s posebnimi potrebami v hrvaškem šolskem sistemu) in
  • voden ogled šole.

V popoldanskem času smo si ogledali Zagreb.

Naslednji dan smo nadaljevali z izobraževanjem na OŠ Nikole Tesle. Učitelji smo se razdelili v dve skupini. Gostitelji so za nas pripravili dve delavnici aktivnih metod učenja.

Jasminka Možgon Jarić in Željana Đevenica sta izvedli delavnico veščine 4 C (four Cs skills),  Suzana Kovač pa delavnico forenzika. Ob 11.00 je potekala okrogla miza o programu Erasmus+. Ožja skupina slovenskih predstavnikov (ravnatelj Peter Strle ter učiteljice Patricia Smolnikar, Alenka Vidgaj in Mojca Žugič Perić) so predstavili primere dobrih praks in izkušnje sodelovanja v Erasmus+.

V popoldanskem času smo si ogledali festival Špancirfest (Varaždin).

Ob koncu izobraževalnega obiska smo udeleženci prejeli certifikate, ki jih je pomagala oblikovati Anita Praznik.

Koordinatorice ekskurzije se bile Renata Dimnik, Tjaša Dražumerič in Anita Eltrin.

Domov smo se vrnili bogatejši ne samo za nova znanja, ampak tudi za nova prijateljstva.