Skoči na glavno vsebino

Mesec januar nam ni bil naklonjen z zimskimi radostmi, zato smo si mesec zimsko obarvali po svoje. Pogovarjali smo se o živalih pozimi, osvežili svoje znanje o poznavanju sledi, odtisov in poimenovanju živali. Pogovarjali smo se tudi o skrbi za ptičke pozimi, vendar jim zaradi pomanjkanja zimske odeje še nismo pripravili ptičje hišice, saj smo spoznali, da je tudi za ptičke pomembno tudi, da se sami znajdejo v naravi. V vrtcu smo gostili svoje mamice, očke, babice in dedke, s katerimi smo zimsko ustvarjali in si skupaj ogledali tudi predstavo Smrkastični božič. Otroci so bili nad njihovim prihodom več kot navdušeni in komaj čakajo na ponovno medgeneracijsko srečanje. V okviru malega sončka smo se odpravili na zimski pohod na Preveg. Pohod je bil res zimski, saj nas je na poti spremljal sneg, ivje in hladen veter. Z otroki smo na pohodu prepevali in oponašali gibanje živali. Z dobrimi občutki smo se nato vračali nazaj proti vrtcu. Tudi sicer smo veliko časa poskušali preživet na prostem, saj nam je bilo vreme v veliki meri naklonjeno.

Dostopnost