Skoči na glavno vsebino

V nedeljo, 26.3.2023 je v Športni dvorani Hoče potekalo Državno prvenstvo v judu za mlajše kadete in kadetinje (U16) za leto 2023. Judo klub Litija sta zastopala 2 tekmovalca, ki sta izmed 35 klubov osvojili ekipno 8. mesto.

Naslov državnega prvaka je osvojili judoist RUA JONAŠ KVAPIL, ki se je boril v kategoriji do 46 kg. Z odličnimi borbami je premagal vse nasprotnike in zasluženo stal na najvišji stopnički. S tem je osvojil tudi olimpijsko kategorizacijo perspektivnega razreda.

Rua je naslov državnega prvaka osvojil prvič in izboljšal lanskoletni uspeh, ko je osvojil naslov državnega podprvaka v kategoriji starejših dečkov (u14) ter za las zgrešil 1. mesto.

Nastopil je tudi tekmovalec Jaša Končar, ki je žal po prvem krogu izpadel iz repasaža, a se kljub temu odlično boril

Rezultati:

-1 x zlato DP ML. KADETI.
– RUA JONAŠ KVAPIL – 1. mesto, naslov državnega prvaka U16 do 46kg

 EKIPNO Judo klub Litija 8. MESTO

 

Katarina Kumer

Dostopnost