Skoči na glavno vsebino

V petek, 25. 10. 2019, smo se z učenci po pouku odpravili na pokopališče, kjer nas je že čakal predsednik Območnega združenja borcev in udeležencev NOB Litija, gospod Mirko Kaplja. Z učenci smo prižgali svečke, v spomin padlim junakom. Učiteljici sta zapeli pesem Počiva jezero v tihoti, učenci pa so deklamirali pesmi, ki pričajo o času, ko so ljudje trepetali za svoja življenja. Samoumevno se nam namreč zdi, da so nekoč nekje borci priborili našo svobodo in samostojnost. In prav je, da počastimo spomin na padle za našo svobodo; spomin na tiste, ki so nam omogočili, da nam zjutraj ni več potrebno misliti na golo preživetje. Na to, ali bomo po snegu gazili bosi ali obut, ali bomo ta dan dobili svoj košček kruha, pa čeprav bo star nekaj dni, ali bomo še videli očeta, ko se bomo vrnili domov … Po deklamacijah je otroški pevski zbor zapel pesem Lipa zelenela je in tako zaokrožil naš program. Gospod Mirko Kaplja se nam je iskreno zahvalil za lep nastop.

 

Dostopnost