Skoči na glavno vsebino

V tem mesecu smo z otroki spoznavali pomen medu in čebel v življenju človeka. Izvedli smo poskus z zaznavanjem medu s svojimi čutili, spoznavali smo opremo in vlogo čebelarja pri čebelah. Ob tem nas je 15. novembra, na tradicionalni slovenski zajtrk obiskal tudi čebelar, ki nam je pokazal veliko zanimivosti. Izvajali smo dejavnosti preko vseh področij dejavnosti v vrtcu. Izdelali smo satovnico, v katero so pridne čebelice nosile medičino, izdelali smo čebelice, preizkusili smo se v izdelavi svečk iz čebeljega voska, pripravili smo panjske končnice in čebelnjak, se učili novih pesmi in izvajali gibalne igre na temo čebelic. Mesec smo zaokrožili s peko medenjakov, ki so zadišali po celotnem vrtcu in šoli. Skozi celoten mesec smo spoznali veliko zanimivosti, pri katerih so otroci uživali in krepili svoje spretnosti.

Dostopnost