Skoči na glavno vsebino

V petek, 21. 10. 2022, smo se z veseljem odzvali povabilu gasilcev, ki so imeli Dan odprtih vrat. Ker se tudi v šoli pogovarjamo o mesecu oktobru kot o mesecu požarne varnosti, smo se z veseljem odpravili k sosedom na obisk.

Pričakali sta naju gasilki Barbara in Tjaša, ki sta nam pokazali gasilski dom in gasilska vozila.
Spoznali smo gasilsko opremo ter orodja. Ogledali smo si notranjost gasilskega vozila. Pogovarjali smo se, kako se obnašamo v primeru požara in kam kličemo na pomoč. Vedeli smo že, da telefonska številka 112 pokliče Center za obveščanje in da nam prijazen glas na drugi strani pomaga v primeru nesreče.

Po ogledu smo se preizkusili še v gašenju. Vsak od otrok je lahko gasil z vodnim curkom, ki je po cevi pritekel iz hidranta. Bilo je zabavno. Gasilcem smo se zahvalili za obisk s plakatom o gasilcih, ki smo ga izdelali pri gasilskem krožku. Gasilci pa so nas povabili na pico in pijačo. Bili smo zelo veseli.Dostopnost