V aprilu je 13 otrok iz vrtca Polhek Polšnik prespalo v vrtcu. Otrokom smo pripravile pestre gibalne aktivnosti, ob katerih so se popolnoma razgibali in razživeli. Ker nam je bilo naklonjeno tudi vreme, nas je obiskal ljubiteljski astronom, ki je otrokom pripeljal in predstavil teleskop. Otroci so lahko skozenj opazovali luno, predstavil jim je tudi zanimivosti o vesolju, kar je otroke zelo pritegnilo. V vmesnem času sva vzgojiteljici napekli palačinke, katero maso so predtem pomagali pripraviti otroci. Po večerji smo se ponovno odpravili ven in si ponovno ogledali jasno večerno nebo. Nazadnje nas je čakala še priprava na spanje ter pravljica. Vsi otroci so kmalu zaspali na ležalnikih in brez večjih posebnosti prespali noč. Otrokom je bila noč v vrtcu všečna, saj so se jim porajala vprašanja kdaj bomo večer zopet ponovili.