V sredo, 13. 12. 2023, smo se odzvali povabilu Srednje šole Zagorje in se v sklopu odprtih vrat udeležili predstavitve srednješolskih programov, ki jih šola izvaja.

Devetošolci so se razdelili v tri skupine in programe spoznali preko praktičnih delavnic. Dijaki programa zdravstvene nege so učencem izmerili krvni sladkor in krvni tlak ter jim prikazali oskrbo nezavestnega poškodovanca. V okviru delavnice programa trgovca so se učenci preizkusili v poznavanju osnov ravnanja z denarjem, v delavnici, namenjeni spoznavanju programa gastronomskih in hotelskih storitev, pa so se učili mešanja pijač in se posladkali ob sladici, ki so jo sami dokončali.

Obisk šole je izvrstna priložnost spoznati programe na zanimiv način, kar bo marsikateremu učencu nedvomno olajšalo izbiro šole.