Skoči na glavno vsebino

V torek, 10. 10. 2023, so se učenci izbirnega predmeta šolsko novinarstvo z vlakom odpravili v Ljubljano in obiskali RTV Slovenija.

 

Najprej je učence sprejela ga. Katja Pečaver in jim razkazala prostore maske, garderobo, delavnico za scene, arhiv rekvizitov (hranijo jih več kot 100 000 kosov) ter studio 2.

Nato je vodenje prevzela ga. Sabrina Povšič in učencem razkazala zgradbo radia Slovenija. Učenci so se preizkusili v vlogi radijskih voditeljev, si ogledali studio informativnega programa, dvorano simfoničnega orkestra ter prisostvovali oddajanju v živo na programu VAL 202. Ob koncu so preverili svoje znanje s krajšim kvizom ter prejeli simbolične nagrade.

Obisk RTV Slovenija je bil za vse udeležene edinstvena izkušnja. Mogoče pa se kdo izmed njih kdaj vrne in zasede enega izmed široke palete prikazanih poklicev. Upamo!

Dostopnost