Skoči na glavno vsebino

Obvestilo za starše, 27.1.2021

Obveščamo vas, da je Vlada RS danes, v četrtek, 28. 1. 2021 sprejela spremenjen Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, ki bo objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije. S spremenjenim odlokom se začasno prepoveduje zbiranje ljudi v vrtcih/osnovnih šolah, razen za otroke in učence od 1. do vključno 3. razreda v Gorenjski, Koroški, Osrednjeslovenski, Podravski, Pomurski, Primorsko – notranjski in Savinjski regiji.

V Jugovzhodni Sloveniji, Goriški, Obalno-kraški, Posavski in Zasavski regiji (tako imenovanih »črnih« regijah kamor spada tudi OŠ Litija in Vrtec Polhek na Polšniku) bodo vrtci delovali v zmanjšanem obsegu, ki zagotavlja nujno varstvo, vzgojno-izobraževalno delo za vse učence od 1. do 9. razreda osnovne šole ter za vse učence glasbene šole pa bo potekalo na daljavo.

Odlok Vlade RS določa tudi izvedbo nujnega varstva za učenke in učence v prvem triletju, za tiste učenke/učence, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski in Policiji. Zaposlitev se ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca.

Izvajanje prilagojenih programov za predšolske otroke ter vseh prilagojenih, posebnih in vzgojnih programov za učence in dijake, v vseh regijah v osnovnih šolah z oddelki prilagojenega programa, osnovnih šolah s prilagojenim programom, zavodih za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami ter domovih za učence poteka kot v preteklem tednu.

Ravnatelj, Peter Strle

Dostopnost