Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 6. novembra 2019, so se učenci devetega razreda pomerili v pisanju piezije. Profesorici Gimnazije Litija Urška Simnovčič Pišek in Natalija Zver sta predstavili,  kako število pi  povezuje matematiko in slovenščino. Učencem sta najprej predstavili  zgodovino izračuna  decimalk števila pi ter pravila  pisanja in tvorjenja  besedil, nato pa so se v dvojicah pomerili v pesniškem ustvarjanju. Zapisali so si besede iz 1, 2, 3, 4, 5 , … črk in  jih povezali v smiselne verze glede na sosledje števila pi. Čeprav so imeli na voljo malo časa, so nastali zanimivi verzi, enoglasno pa so razglasili zmagovalki prvega poskusa ustvarjanja  piezije, to sta bili Ema in Iris. Nazadnje sta predavateljici  povabili učence k sodelovanju na dnevu piezije na Gimnaziji Litija, ki bo 13. marca 2020.

Dostopnost