Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 25. 3. 2024, je v Kulturnem centru Litij potekala območna plesna revija Plesni bazar 2024. Osnovna šola Litija se je predstavila s šestimi plesnimi miniaturami.

Kot prvi so se predstavili plesalci in plesalke skupine Zvezdice, ki so na odru Gradili znanje. Ustvarjalke so s plesom prikazale, kako si prestavljajo Šolo prihodnosti. Skupina Pike so predstavile plesno miniaturo z naslovom Vrstniško nasilje. Gibalke so zaplesale Prijateljstvo. Pia Žunič se je predstavila v solo plesni miniaturi Levo ali desno. Plesna skupina Face, kjer poleg naših učencev plešejo še plesalci iz Varstveno delovnega centra Litija, so zaplesali plesno miniaturo Mi in vi.

Vsi plesalci so se na odru odlično predstavili in za svoje nastope prejeli bučne aplavze. Kar 3 skupine pa so se uvrstile na regijsko plesno revijo, ki bo 7. 5. 2024 v Ljubljani: Zvezdice, Gibalke in Face.

Mentorica vseh skupin je Tjaša Dražumerič

Dostopnost