Skoči na glavno vsebino

POLHKI ODKRIVAMO ŽIVLJENJE BABIC IN DEDKOV

V mesecu oktobru smo se z otroki osredotočili na otroštvo naših babic in dedkov. Spoznali in naučili smo se nekaj njihovih družabnih ter rajalnih iger iz otroštva. Spoznali smo predmete, ki so jih uporabljali včasih in ker smo imeli teh predmetov kar nekaj, smo se odločili, da z njimi pripravimo razstavo starih predmetov. Na razstavo smo povabili šolarje, opazovali so jo lahko starši ter babice in dedki, ki smo jih tudi povabili v našo sredino. Otrokom je dan druženja z babicami in dedki ostal v lepem spominu, saj smo skupaj pozajtrkovali mlečni zajtrk in pripravili 3 delavnice, na katerih so lahko združili medgeneracijske moči. V ta namen so ustvarjali z glino, izdelovali papirnate gobice ter uživali v družabnih igrah.

Še polni vtisov smo se 2 dni zatem podali na zanimiv izlet v 7-čutni muzej Lesarius, ki je le nekaj minut vožnje oddaljen od našega vrtca. Tam nas je sprejela družina Kos, ki vodi muzej. V njem so lahko otroci z vsemi čuti spoznavali les, se z njim igrali in nanj ustvarjali. Spoznavali so se z lesarskim orodjem in ga poskušali uporabiti. Muzej je iz otrok privabil domišljijo, kreativnost in vztrajnost, za kar se vsem najlepše zahvaljujemo.

Dostopnost