V sredo, 26. 10. 2022, je učence 4. in 5. razreda PŠ Polšnik obiskal policist PP Litija, g. Andrej Hrup, v okviru projekta Policist Leon. Učencem je razdelil delovne zvezke z naslovom Policist Leon svetuje.
V nagovoru delovnega zvezka Leon prijazno pozdravi otroke:
»Pozdravljeni otroci!
Sem policist Leon in popeljal vas bom skozi zvezek poučnih zgodbic ter nasvetov za večjo varnost.«
Nekatera pripravljena poglavja v DZ so učenci dopolnili skupaj s policistom. Pogovarjali so se o 49 temah ob podpori delovnega zvezka.
Dogovorili so se, da se otroci doma o teh temah pogovarjajo tudi s starši in rešijo delovni zvezek do konca januarja 2023.
Ob koncu šolskega leta vsak učenec, ki je razredničarki oddal izpolnjeni delovni zvezek do dogovorjenega roka, prejme potrdilo, da je sodeloval v projektu Policist Leon.
Učenci so bili navdušeni in so pridno in aktivno sodelovali s policistom Andrejem.