Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 27. 2. 2023, smo v sodelovanju z IC Geoss organizirali predstavitev mednarodnega projekta OTA (Online Teaching Advancement) – Science Through Art. Povezali smo se s Pedagoško fakulteto v Ljubljani, kjer smo bodočim učiteljem predstavili potek dela na projektu in inovativno zasnovo gradiv za pouk matematike, fizike in kemije. Vsa gradiva so brezplačno dostopna v štirih jezikih na spletni strani https://elearning.ota-project.eu/sl/

V projektu že 2 leti sodeluje 6 partnerjev iz 4 držav (Slovenija, Ciper, Finska in Italija), v tem času pa je nastalo preko 100 gradiv za pouk naravoslovnih predmetov v osnovni šoli. Osnovna šola Litija je prispevala 19 gradiv. Prednost nastalih gradiv je v pristopu k poučevanju naravoslovnih vsebin, kjer se vključuje umetnost in v zasnovi gradiv, ki so primerna tudi za delo na daljavo. Gradiva so interaktivna in vsebujejo številne praktične aktivnosti.

Dostopnost