Načrt za projektno delo

PROJEKT KROKUS

Trajanje: od septembra 2021 do aprila 2022.

Cilji: Učenci

• razvijajo sposobnost razumeti, spoštovati druge ljudi,
  • razvijejo zmožnost oblikovanja kritične presoje do negativnih pojavov v družbi, do diskriminacije.

Sodelujoči:

učenci 9. razredov,

učiteljica Andreja Žbogar Perakis.

Vsebina:

Projekt Krokus je  mednarodnem projektu , ki je nastal na pobudo HETI-Holocaust Education Trust Ireland . Združenje mladim, starim enajst let in več, podarja čebulice rumenih žafranov-krokusov, ki jih posadijo v spomin na judovske otroke, ki so umrli v holokavstu. S sajenjem in drugimi dejavnostmi  se mlade spodbuja k spoštovanju in strpnosti.

Dejavnosti:

Jeseni bodo učenci posadili krokuse na spominsko mesto na šolskem vrtu.

1. januarja, na dan spomina na žrtve holokavsta bo pri pouku zgodovine potekala spominska ura.

Ko bodo krokusi na vrtu zacveteli se bodo učenci posvetili vsem otroškim žrtvam holokavsta.

1. aprila se bomo spomnili na najbolj množične deportacije Judov iz slovenskega ozemlja (Prekmurje 1944).

Več o projektu:.

Litija, 20.09.2021                                              Koordinatorica na šoli: Andreja Žbogar Perakis