Začetek projekta, dajenje krokusov 27. januar, Dan spomina na žrtve holokavsta Zaključek projekta, spominska ura Krokus

V šolskem letu 2022/23 smo sodelovali v mednarodnem projektu , ki je nastal na pobudo HETI-Holocaust Education Trust Ireland . Združenje mladim, starim enajst let in več, podarja čebulice rumenih žafranov-krokusov, ki jih posadijo v spomin na judovske otroke, ki so umrli v holokavstu. S sajenjem in drugimi dejavnostmi  se mlade spodbuja k spoštovanju in strpnosti.

Oktobra so učenci 9. razredov, David Gibičar, Nik Kos, Leo Murko, Žana Obrul, Ariana Povše, Zala Poznajelšek in Jernej Sladič, na spominskem mestu šolskega vrta posadili žafrane. Januarja si je projektna skupina ogledala nemški kratki film Jochnan Alexadra Freydanka, Spielzeugland, ki je prejel oskarja za najboljši kratki igrani film. Po ogledu je sledil pogovor in izdelava plakatne predstavitve za 27. januar, Dan spomina na žrtve holokavsta, ki smo jo razstavili na šolskem hodniku. Naslednji dan je pri pouku zgodovine sledila spominska ura za vse učence devetih razredov. Ko so konec marca na šolskem vrtu zacveteli žafrani, smo s projektno skupino obiskali spominsko mesto in se s poezijo poklonili vsem otroškim žrtvam.