V petek, 1. septembra 2023, je šolski prag matične Osnovne šole Litija prestopilo 53 prvošolk in prvošolcev. Skupaj s starši so se zbrali v avli šole, kjer jih je pozdravil ravnatelj šole Peter Strle. Policistka Policijske postaje Litija jim je podala nekaj najnujnejših informacij za varno vključitev v promet. Pozdravila jih je tudi predsednica Mestne skupnosti Litija Sabina Rovšek. Program so popestrili drugošolci z igrico Medvedek Mikec in plesno točko Super mravlja. Učiteljice, ki poučujejo v 1. razredu so povabile učence v razreda. Vsi učenci so prejeli rumeno rutico in darilo šole.

Vsem prvošolkam in prvošolcem želimo veliko prijetnih izkušenj, stkanih prijateljstev in seveda veliko znanja.