Skoči na glavno vsebino

Občina Litija v sodelovanju s Svetom za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, PP Litija, ZD Litija, PGD Litija in ŠD Zgornji Log že tradicionalno organizirala prireditev VARNO NA MOTOR. Letos praznuje 10. obletnico. V osnovi je prireditev namenjena povečevanju varnosti v prometu in usposobljenosti motoristov, spremlja pa jo še veliko drugih dejavnosti, ki navdušujejo precej širšo množico udeležencev.   Letos bodo prvič v program vključeni tudi otroci, ki so najranljivejša skupina udeležencev v prometu. V ta namen bo od 14. ure naprej postavljen tudi poligon spretnosti pri vožnji kolesa z motorjem, kot ga zahteva Zakon o voznikih pri opravljanju praktičnega dela izpita kategorije AM. Učenci od 7-9 razreda se lahko udeležijo omenjenega poligona, kjer bodo prejeli koristne nasvete in se lahko tudi preizkusili na poligonu.

Več si lahko preberete tukaj.

 

Dostopnost