Skoči na glavno vsebino

V mesecu aprilu smo z otroki v vrtcu Polhki, Polšnik spoznavali vesolje. Spoznavali smo ga preko različnih didaktičnih pripomočkov in aktivnosti. Otroke je tema pritegnila, saj so bili ob tem tudi sami aktivno udeleženi. Tako smo oblikovali raketo, v kateri je kasneje tudi potekala igra. Najbolj pa so se starejši otroci veselili spanja v vrtcu in obiska ljubiteljskega astronoma, ki je kljub slabemu vremenu tistega večera skušal otrokom na različne načine približati vesolje. Na večer spanja v vrtcu, je otrokom t.i. astronavt Bine skril sestavine za peko palačink, zato smo imeli najprej nalogo, da jih poiščemo. In smo tudi jih, preko različnih nalog in ugank, smo prišli do vseh sestavin, s katerimi smo kasneje spekli palačinke, ki so jih otroci hitro snedli. Po večerji smo se z otroki odšli uredit za spanje. Otroci so polni vtisov in lepih doživetij zaspali vse do jutra naslednjega dne, ko nas je čakala v vrtcu nova dogodivščina.

Dostopnost