Skoči na glavno vsebino

Zbiranje potrebščin za Ukrajino

Tudi na naši šoli smo v okviru otroškega parlamenta izvedli akcijo zbiranja potrebnih dobrin za Ukrajino. Učenci so na šolo prinašali sanitetni material, higienske pripomočke ter živila z daljšim rokom uporabe. Nekateri učenci so priložili tudi prijazne in pozitivne  misli za ukrajinske otroke, zlasti takšne, kjer so izražene želje po čim prejšnjem končanju nesmiselne vojne.

Naši najstarejši parlamentarci, devetošolci, so prinesen material skrbno sortirali, stehtali ter spravili v škatle, ki jih je nato civilna zaščita odpeljala v zbirni center v Ljubljano.

Vsem učencem se zahvaljujemo za izkazan dober namen ter upamo, da takšnih akcij ne bo potrebno več ponavljati ter da se bodo vsi begunci čim hitreje lahko varno vrnili v svoje domove.

Milica Bučar, mentorica šolskega otroškega parlamenta

Dostopnost