Skoči na glavno vsebino

V organizaciji OŠ Ig je v ponedeljek, 27. 2. 2023,  potekalo četrtfinale državnega  tekmovanja v rokometu za dekleta. Na tekmovanju sta sodelovali OŠ Ig in OŠ Litija. OŠ Grm Novo mesto je odpovedala sodelovanje zaradi bolezni v ekipi. Tako je bila odigrana samo tekma med OŠ Litija in OŠ Ig. Učenke iz Litije so srečanje odlično začele in so hitro povedle za pet golov ter do konca polčasa razliko povečale na 14 : 7. V drugem polčasu so skoraj do konca vzdrževale prednost petih golov. V sami končnici pa so domačinkam dovolile, da so se približale na dva gola zaostanka. Tekma se je končala z rezultatom 23 : 21 za Litijo. Z zmago so učenke OŠ Litija osvojile prvo mesto in se uvrstile v polfinale državnega tekmovanja.

OŠ Litija so zastopale:, Nataša Branković, Liana Vuković, Ajla Mehulić, Lana Ana Novaković, Maja Zenković, Ela Penik, Rebeka Hrovat, Alina Ilić Čeliković in Anita Novaković