Prebudili smo se v čudovit dan, ki nas je vseskozi razvajal s toplimi sončnimi žarki, kar smo dobro izkoristili za različne vodene in prostočasne aktivnosti na prostem. Dopoldan je minil na terenu, kjer smo po skupinah nadaljevali z raziskovanjem slovenske obale. Gospodarstveniki so odšli na kolesarski potep po sečoveljskih solinah, kjer so spoznali postopek pridelave soli na tradicionalen način. Učenci, ki se ukvarjajo z zaščitenimi območji in učenci iz fotografske skupine so si ogledali Piran in obiskali muzej školjk. Učenci iz skupine Razdalje so tudi danes opravljali različne meritve, tokrat s posebnim prevoznim sredstvom – s kanuji. Zavzeto so veslali od ribiške hiše v Seči vse do solin. Na poti so si ogledali tudi gojišče rib in školjk. Popoldanski prosti čas smo preživeli ob igranju športnih iger, zvečer pa smo se zabavali ob glasbi.