Skoči na glavno vsebino

V okviru planinskega krožka smo se v nedeljo, 24. septembra, podali na dobrodelni pohod na Janče. Pohod je organiziralo Planinsko društvo Litija, za kulturni program na vrhu pa je poskrbela Glasbena šola Bučar. Preko 60 planincev iz osnovnih šol Litija, Šmartno in Gradec se je ob pol osmih zbralo v Jevnici in se po gozdni poti podalo do Planinskega doma na Jančah. V zadnjem delu poti nas je osvežil rahel dež! Ta pa ni pokvaril veselega vzdušja na vrhu, kjer so nas čakale palačinke in delavnice za otroke ob glasbeni spremljavi otrok in mladih, ki obiskujejo glasbeno šolo Bučar. Najpogumnejši smo se v dežju odpravili tudi v dolino. S peko palačink in dobrodelnimi prispevki smo planinci prispevali za pomoč koroški družini, ki je utrpela škodo v poletnih poplavah. Upamo, da smo s pozitivnimi nameni vsaj nekoliko ublažili njihovo težko situacijo.

Vesel planinski pozdrav do naslednjič!

Dostopnost