Skoči na glavno vsebino

Naša šola je bila v petek, 5. maja 2023, povabljena na že 27. EX TEMPORE OŠ Jurija Vege Moravče. Iz naše šole sta se je udeležila nabrita Irman Dedić in Jurij Prašnikar iz 9.a. Letošnja tema za likovno ustvarjanje je bila “moj kraj praznuje”. Ker kraj Dob praznuje že 800 let, je ustvarjanje potekajlo prav tam. Zbrali smo se učenci in mentorji iz različnih koncev Slovenije. Po uvodnih nagovorih in prevzemu papirja ter malice smo se razkropili po vasi in začeli z ustvarjanjem. Čas je kar (pre)hitro tekel in proti koncu, ko je bilo treba zaključiti z likovnim delom, je nekaterim že pošteno “voda tekla v grlo”. Kljub temu je nastalo ogromno zanimivih in kvalitetnih del.

29. maja 2023 bo na gradu Tuštanj koncert in otvoritev razstave nastalih del ter del, ki so in še bodo prispela iz tujine; ex tempore je namreč mednaroden. Prisrčno vabljeni k ogledu!

Dostopnost