V četrtek, 14.4.2022, bo OŠ Litija v povezavi s Podružnico s prilagojenim programom in v sodelovanju s Predilnico Litija izvedla enodnevno likovno kolonijo z naslovom Nitke.

Namen kolonije je povezava šole s krajem in ustvarjanje z naravnimi materiali tekstilne industrije Litija. Sodelujoči učenci bodo izdelali dekorativne izdelke iz naravnega materiala, niti, na temo Pletemo, pletemo niti. Likovna kolonija je namenjena vsem učencem in učenkam, ki imajo željo po likovno-ustvarjalnem izražanju. Omogočila bo možnost sproščenega osebnega izražanja in ustvarjanja na likovni način z uporabo različnih naravnih materialov. Enodnevne likovne kolonije se bo skupaj z OŠ Litijo udeležilo še 12 šol sosednjih občin. Nosilci in koordinatorji likovne kolonije so Marija Bregar Hostnik, Matjaž Bizilj in Barbara Klanšek.