Skoči na glavno vsebino

Danes smo svoj dan začeli okoli 7. ure zjutraj. Po okusnem zajtrku smo se odpravili na podzemni vlak oziroma the Tube, kot mu pravijo Angleži. Prva znamenitost Londona, ki smo si jo ogledali je bila menjava stražarjev pred Buckinghamsko palačo, nato pa smo si ogledali slavni Big Ben. Od 13. do 14. ure smo imeli prosto, kar smo izkoristili za nakupe in prehrano. Najbolj zanimiva stvar današnjega dne je bila ogled muzeja Madame Tussauds v katerem najdemo zelo raznovrstno zbirko voščenih lutk znanih oseb. Ogledali smo si tudi katedralo svetega Paula, do katere smo prišli s prečkanjem Millenium bridge-a, ki vodi preko reke Temze. Ponovno smo okoli 18. do 20. ure zvečer imeli prostih par ur, ki so bile namenjene za nakup večerje ter sprehod po nakupovalnem delu mesta. Okoli 8. ure smo se počasi odpravili s podzemnim vlakom proti našem hotelu, kamor smo prišli okoli 21.10 zvečer.

 

Dostopnost