Skoči na glavno vsebino

Tudi naši šolarji so se letos pridružili vseslovenskemu projektu Manj svečk za manj grobov.
Koordinatorka ekološke-humanitarne akcije, Mateja Vozelj, nam je v šolo dostavila savske kamne, ki smo jih z učenci z veseljem poslikali. Slikali smo v jutranjem varstvu, med likovno umetnostjo ter med odmori in v času podaljšanega bivanja. Ker so učenci pri delu zelo uživali in so bili njihovi izdelki res lepi, se bomo akciji zagotovo pridružili tudi v prihodnje.
Zbrana sredstva smo letos namenili deklici Karolini, za razvoj zdravila za njeno smrtonosno bolezen ter prizadetim v poplavah v Občini Litija.
Prostovoljci (med njimi so bili tudi naši učenci) so bili v času praznikov ter ob dnevu spomina na mrtve prisotni na pokopališčih, kjer so lahko obiskovalci namenili prostovoljni prispevek omenjenemu projektu v spomin na pokojne. V zameno za prispevek so donatorji prejeli ekološko zastavico ali pa ročno poslikan kamenček.
Dostopnost