Polhki smo v mesecu marcu spoznavali zgodbo Kdo je napravil Vidku srajčico in jo podoživljali preko vseh kurikularnih področij. Tako smo spoznavali od kod dobimo volno, strigli smo blago, se spoznali z didaktično igro šivanja. V telovadnici smo pripravili Vidkovo pot, kjer so otroci preko gibalnih izzivov premagovali ovire. Gibalna igra jim je bila zelo všeč, zato smo jo pripravili večkrat. Prav tako so uživali med spretnim plezanjem skozi pajkovo mrežo. Iz odpadnega materiala smo izdelali živali, ki nastopajo v pravljici. Poleg tega smo staršem v mesecu marcu pripravili tudi nekaj izdelkov ob njihovih praznikih. Enega od teh ─ rožico v lončku, smo jim podarili na nastopu ob materinskem dnevu. Preko mesečnega poskusa smo spoznavali pogoje za rast fižola in se zabavali ob napovedih za njegovo rast.

Poleg omenjenih dejavnosti smo odšli tudi na prvi skupni pohod do lovske koče, do katere so prišli vsi prisotni otroci. Med potjo smo opazovali pomladne cvetlice, prepevali pomladne pesmi, na cilju pa tudi tekli po travniku in se igrali različne skupinske igre.