Skoči na glavno vsebino

Prireditev, ki jo vsako leto organiziramo ob slovenskem kulturnem prazniku (skupaj z vrtcem), je bila izvedena v petek, 9. 2. 2024, ob 18.30 uri v dvorani na Polšniku.
Prireditev je tokrat pripravila Podružnična šola Darinke Ribič Polšnik skupaj z vrtcem. Večer je vodila učiteljica Melita Rozina Golob. Prireditev smo posvetili igralcu Juriju Součku.Najprej so se na odru predstavili otroci iz Vrtca Polhek Polšnik. Zapeli in zaplesali so na pesem Plesni vlak. Učenci 4. in 5. razreda so predstavili deklamacijo Prijatelj. Ogledali smo si risanko Pipi in Melkijad in se ob glasu Jurija Součka spomnili časov, ko je z glasom animiral ničkoliko risank in pripovedoval zgodbe o Miškolinu. Sledila je dramatizacija o šaljivcu, ki so jo prav tako pripravili starejši učenci. Pevci Moškega pevskega zbora so ubrano zapeli tri pesmi. Mlajši šolarji iz prve triade so odigrali dramatizacijo Moj prijatelj Piki Jakob. Nato smo oder prepustili ljudskim godcem ter ljudskim pevkam. Prvi razred se je predstavil še s plesom na glasbo Čisto pravi gusar. Na koncu pa je šolski zborček zapel pesem Tisoč let in s tem zaključil prijeten večer.

Naši učenci so na odru kot vedno neizmerno uživali.

Foto: Barbara Bučar


Dostopnost