Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 27. 10. 2022, so nas obiskale učiteljice z OŠ Ogrozdieniec (Poljska), skupaj s knjižničarko Neno, in sicer v okviru projekta Erasmus plus.
Pripravili smo jim lep sprejem, v tradicionalnem duhu Slovenije. Za sodelovanje smo prosili ljudske godce in pevke s Polšnika, ki so se povabilu z veseljem odzvali.
Pripravili smo jim slovenski sprejem z ljudskim plesom in ljudsko glasbo ter s slovenskimi tradicionalnimi prigrizki.
Učenci so zaplesali nekaj plesov ter zapeli nekaj ljudskih otroških pesmi. Pevke in godci so predstavili še nekaj ljudskih pesmi. Nato smo sprejeli goste v zbornici. Učenci so v razredu pripravili pravo slovensko tržnico. Imeli smo prave branjevke, pekli smo kostanj. In ne boste verjeli: prodajali smo za gumbe. Tudi kolegice s Poljske so dobile nekaj gumbov, da so lahko kupile kostanj, ki je tako lepo dišal po celi šoli.
Ogledale so si še vrtec ter naš prelepi kraj, po kosilu pa smo se poslovili.











Dostopnost