Skoči na glavno vsebino

V petek, 18. 10. 2019, so nas gasilci povabili na dan odprtih vrat. Po malici smo se oblekli in zapustili šolo. Gasilci so nam najprej prikazali prihod prostovoljnih gasilcev v gasilski dom ob intervenciji. Ko  zagori, dobijo obvestilo in takoj zapustijo dom ali službo in odvihrajo v gasilski dom. Tam se oblečejo, vzamejo potrebno opremo in hitijo na prizorišče požara. Prikazali so nam gašenje lesene lope. Otroci so potem lahko tudi sami gasili. Sledilo je tekmovanje: zavijanje gasilske cevi. Učenci so se dobro odrezali, čeprav je bila cev dolga in težka. Potem so nam razkazali še orodjarno, kjer se pripravijo na intervencijo. Ob koncu druženja so učence zapeljali z gasilskim tovornjakom. Sledil je prigrizek (pica),ki se ga učenci pri gasilcih vedno najbolj razveselijo. Hvala gasilci za čudovito predstavitev!

Dostopnost