V petek, 10. 11. 2023, smo po dolgi pavzi spet nastopali na velikem odru.
Kulturno društvo Pavle Voje Polšnik se je že lansko leto domislilo, da pripravimo prireditev za vaščane, kjer bi se predstavili vsi talenti, ki jih na Polšniku ni malo.Poleg vseh glasbenikov, ki obiskujejo glasbeno šolo, so se predstavili tudi učenci in otroci iz vrtca Polhek. Prireditev so vodile naše bivše učenke, ki so sedaj že srednješolke. Malčki so zaplesali in na inštrumente zaigrali ljudsko pesem Rdeče češnje rada jem. Prvošolci so zaplesali indijanski ples in priklicali dež. Sledil je nastop drugošolcev in tretješolcev. Pripovedovali so zmešano zgodbo o Zeleni kapici. Starejši učenci so se predstavili z deklamacijo Ples kralja Matjaža. Ob glasbi Kralja Matjaža so se ob koncu deklamacije tudi zavrteli. Vsi nastopajoči so se ob koncu prireditve zbrali na odru in komisija je vsem stisnila zlati gumb. Otroci so bili presrečni.
Večer je bil lep. Spoznali smo talente, ki jih na Polšniku res ne manjka.
Foto: Barbara Bučar