Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 29. 5. 2023, so se z učenci udeležili področnega prvenstva v atletiki, ki ga  je organizirala OŠ NHR Hrastnik. Atletskega mitinga na prenovljenem stadionu se je udeležilo okrog 300 tekmovalcev iz devetih osnovnih šol iz regije. Osnovno šolo Litija je zastopalo 20 tekmovalcev, ki so na šoli izstopali po svojih atletskih rezultatih. Na tekmovanju so se vsi atleti maksimalno potrudili in tekmovali po svojih najboljših močeh ter dosegli štiri prva, šest drugih in dve tretji mesti. Zmagali so: Karmen Zagorc v teku na 60 m, Patricija Podrenk na1000 m, Liana Vuković na 300m in štafeta deklet 4x100m v kateri so tekle Liana Vuković, Lina Povše, Patricija Podrenk in Karmen Zagorc. Drugo mesto so dosegli: Rebeka Horvat v metu krogle, Zarja Žagar v skoku v višino, Tinkara Vozelj v metu vortexa, Lina Povše na 300m, Iman Oshish in Nik Podrenk na 600m. Tretje mesto sta osvojila Isa Gregorin v skoku v daljino in Filip Musar v skoku v višino.  Predvidevamo, da se bo nekaj učenk uvrstilo na državno tekmovanje, kljub temu da nimamo atletske steze in dobrih pogojev za vadbo.

  

Dostopnost