Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 26. 5. 2022, smo se z učenci udeležili področnega prvenstva v atletiki, ki ga  je organizirala OŠ NHR Hrastnik. Atletskega mitinga na prenovljenem stadionu se je udeležilo okrog 300 tekmovalcev iz devetih osnovnih šol iz regije. Osnovno šolo Litija je zastopalo 25 tekmovalcev, ki so na šoli izstopali po svojih atletskih rezultatih. Učence smo spremljali trije učitelji športa. Na tekmovanju so se vsi atleti maksimalno potrudili in tekmovali po svojih najboljših močeh ter dosegli tri prva, sedem drugih in štiri tretja mesta. Zmagali so: Karmen Zagorc v teku na 60 m, Patricija Podrenk v teku na 600 m in Jaka Lukač v metu vortexa. Drugo mesto so dosegli: Tjaša Burja in Zenel Kavaja v metu krogle, Zarja Žagar v skoku v višino, Ajla Mehulić v metu vortexa, Markus Auflič v teku na 300 m, Tai Velić v teku na 60 m in štafeta učenk 4x100m v kateri so tekle Liana Vuković, Ana Lana Novaković, Patricija Podrenk in Karmen Zagorc. Tretje mesto so osvojile Nur Oshish v skoku v daljino, Rebeka Hrovat v metu vortexa, Lina Povše v teku na 300 m in Edina Duraković v skoku v višino. Predvidevamo, da se bo nekaj učencev s svojimi odličnimi rezultati uvrstilo na državno tekmovanje.

Dostopnost