V torek, 9. 4. 2024, smo skupaj z otroki iz Vrtca Polhek obiskali naše glavno mesto. V Ljubljani smo se podali v Hišo eksperimentov, kjer je bilo zelo zanimivo.

Zjutraj smo se najprej pogovorili o varnosti v prometu. Ponovili smo, kako se obnašamo na avtobusu. Razdelili smo malico in počakali na avtobus. Ta nas je odpeljal do Ljubljane. Peš smo odšli do Hiše eksperimentov, kjer so nas prijazno sprejeli. Učenci in malčki iz vrtca so bili zelo veseli in presenečeni, ko so jim povedali, da lahko prosto izbirajo in se dotikajo vsega, kar vidijo. Tako so po treh prostorih v hiši lepo spoznavali eksperimente in sodelovali pri eksperimentiranju. Ker hiša ponuja toliko različnih in zanimivih poskusov, je ena šolska ura kar prehitro minila. Učenci so menili, da bi bili lahko tam ves dan. Ker smo morali zapustiti prostor, smo se podali ob reki Ljubljanici. Videli smo Zmajski most, Mesarski most ter Tromostovje. Tam smo obiskali še Prešerna in pomalicali v njegovi senci.