Učiteljici Anita Eltrin in Vita Kralj sta se v okviru akreditacije Erasmus+ udeležili sledenja na delovnem mestu v Nantesu (27. 11. 20231. 12. 2023).

Sledenje je potekalo na šoli College Helder Camara v kraju Treilleres.  Šolo obiskujejo učenci stari od 11 do 14 let. Sprejela ju je koordinatorica Erasmus+, Béatrice Sauderais, in ravnateljica šole, Anne Touré. Po vnaprej pripravljenem urniku sta opazovali različne ure predmetnega pouka. Spoznali sta francoski šolski sistem in njihov način dela ter poučevanja. V času obiska sta učiteljici opravili tudi razgovor s koordinatorico Erasmus+ in njeno sodelavko, Esther Lasalle van Dijk. Dogovorile so se za 3-dnevno mobilnost učencev v Strasbourg ter dve tedenski mobilnosti v Litiji in Nantesu.

Sledenje na delovnem mestu ponuja edinstveno priložnost, da se lahko učimo od kolegov učiteljev s partnerskih šol v tujini in njihove prakse prenesemo v naše šolsko okolje. V znanju je moč!