Skoči na glavno vsebino

Mesec december je bil v celoti namenjen bližajočim se praznikom ob katerih smo otrokom želele približati čarobnost meseca. Okrasili smo novoletno jelko za katero smo sami pripravili okraske ter se naučili drugo zimsko pesem Rasla je jelka. Ob skladu božičnega vzdušja nas je obiskala mama deklice Zale, ki nam je z znanjem uporabe šivalnega stroja pomagala dokončati božične kape, katerih cofke smo naredili sami. Otroci so zavzeto spremljali njeno delo in se veselili dokončanega lastnega izdelka. Delavke vrtca smo v nadaljevanju meseca otrokom pripravile predstavo Kako ujeti zvezdni utrinek ob kateri so otroci budno spremljali dogajanje in po predstavi še podoživljali le-to. Iz slanega testa smo oblikovali okraske za novoletno jelko in so jih otroci kasneje lahko odnesli domov. Ker pa je december praznični mesec smo z otroki naredili tudi praznične pogrinjke, ki so krasili mize prav vsak obrok v vrtcu. Obiskala nas je babica Zima, ki nam je prebrala pravljico o najmanjšem medvedku ter se z otroki pogovorila o značilnostih zimskega časa. Mesec december pa ne bi bil prazničen, če nas ne bi obiskali tudi dobri možje. Zanje smo okrasili prav posebno škatlo, se z njimi tudi malce dopisovali in tako dodatno spodbudili otroško misel in hrepenenje. Otroci so v dar prejeli kar precej novih iger za igro v vrtcu. Pred počitnicami smo pripravili tudi praznično rajanje in druženje v telovadnici, ki so ga otroci izkoristili za ples in neomejeno gibanje po prostoru.

Otroci in vzgojiteljice iz vrtca Polhek Polšnik vam v NOVEM LETU 2020 želimo obilice zdravja in osebnega zadovoljstva. SREČNO!

Dostopnost