Učenci OŠ Litija, POŠ Sava in Polšnik ter Podružnice s prilagojenim programom so v četrtek, 30. 11. 2023, povabili njihove starše, dedke, babice, bratce in sestrice ter tudi ostale občane na prednovoletni bazar. Za obiskovalce so pripravili čudovite izdelke za novoletna darila, adventne venčke, piškote in ročno izdelane voščilnice. Za praznični vonj na bazarju so poskrbele kuharice s slastnimi palačinkami in skupina staršev za samopomoč s prijetno čajanko, pred šolo pa so pekli tudi kostanj. Na vhodu so obiskovalce pričakali mlajši učenci, oblečeni v božična oblačila. Otroški ter učiteljski pevski zbor sta pripravila nastop z božično glasbo v avli šole. Obiskovalci bazarja so lahko spoznali evropski projekt Joga za face 2 ter šolski projekt učencev PPVI4 Boš piškot. Številni gostje so si v mali telovadnici ogledali plesne nastope. Letošnja novost je bil knjižni sejem, ki je potekal v knjižnici. Obiskovalci so si lahko izmenjali knjige ali za simbolični znesek kupili knjigo, ki je najlepše darilo, saj nobena zabava ni tako poceni kot branje. V šoli je bilo res čutiti prijetno vzdušje. Obisk in izkupiček za šolski sklad sta presegla vsa pričakovanja (4.951,18€). Najlepša hvala vsem našim učencem, mentorjem, staršem in obiskovalcem prazničnega dogodka za vse prostovoljne prispevke in upamo, da se drugo leto spet vidimo.

Katarina Kos