Trajanje: od septembra 2020 do marca 2021, ko krokusi zacvetijo.

Cilji: Učenci

• razvijajo sposobnost razumeti, spoštovati druge ljudi,
  • razvijejo zmožnost oblikovanja kritične presoje do negativnih pojavov v družbi, do diskriminacije.

Sodelujoči:

učenci 6. razredov,

učenci izbirnega predmeta verstva in etika 7. razreda,

učitelice Maja Klopčič, Ljudmila Intihar, Andreja Žbogar Perakis.

Projekt Krokus je  mednarodnem projektu , ki je nastal na pobudo HETI-Holocaust Education Trust Ireland . Združenje mladim, starim enajst let in več, podarja čebulice rumenih žafranov-krokusov, ki jih posadijo v spomin na judovske otroke, ki so umrli v holokavstu. S sajenjem in drugimi dejavnostmi  se mlade spodbuja k spoštovanju in strpnosti.

Letos so, zaradi pandemije, naši krokusi našli zavetje najprej v cvetličnih lončkih in ko smo se v marcu vrnili k pouku v  šolske klopi, so prišli z nami. Učenci  6. razredov z učiteljico Majo Klopčič in Ljudmilo Intihar so jim našli spominsko mesto in jih posadili na šolski vrt.

Učenke izbirnega predmeta verstva in etika, so si ogledale dokumentarni film Pisma Eriki Fürst, ki je kot deklica preživela grozote Auschwitza. Vsaka od njih je izdelala Davidovo zvezdo in ob obisku spominskega mesta na šolskem vrtu povedala nekaj  misli gospe Eriki in mnogim, ki jih zaradi diskriminacije že dolgo ni več med nami.

Več o projektu si lahko preberete na: